Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył dozwoloną prędkość o 113 km/h

Data publikacji 11.10.2010

Policyjny wideorejestrator nagrał pędzący samochód, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. W miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie do 40 km/h kierowca pędził 153 km/h. 18-letni pirat drogowy, zatrzymując samochód, zakręcił jeszcze tzw.bączki. Jakie było jego zdziwienie, gdy za nim zatrzymał się nieoznakowany radiowóz. Został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.

W piątek wieczorem, policjanci ruchu drogowego pełniący służbę zatrzymali młodego kierowcę, który popisywał się nieodpowiedzialną jazdą. 18-letni kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 113 km/h przy ograniczeniu do 40 km/h. Zarejestrowana prędkość, z jaką poruszał się w obszarze zabudowanym to 153 km/h. W momencie zjeżdżania na pobocze pod jeden ze sklepów, młody kierowca zaczął kręcić tzw. "bączki.” Stojący pod sklepem ludzie bili mu brawo. Jakie było ich zdziwienie jak zaraz za nim zatrzymał się nieoznakowany radiowóz z policjantami ruchu drogowego.

Popisy 18-latka zakończyły się dla niego mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi. Nie obyło się także bez ostrzeżenia i przypomnienia, że kierowca nie ma jeszcze roku prawa jazdy a już ma na swoim koncie 16 punktów karnych. Jeżeli nie zakończy szaleństw na drodze, to z chwilą kiedy uzyska 21 punktów karnych przed ukończeniem pierwszego roku posiadania uprawnień, utraci prawo jazdy. W takim przypadku koniczne będzie nie tylko zdanie egzaminu ale powtórzenie całego kursu na prawo jazdy.

(KWP w Lublinie/js)
 

Powrót na górę strony