Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

10-letnia Karina została odnaleziona

Data publikacji 11.10.2010

Dzisiaj kilka minut przed godziną 14:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie odebrał informację telefoniczną od jednego z kierowców o małym dziecku idącym poboczem drogi w pobliżu Kolnicy. Natychmiast we wskazane miejsce został wysłany policyjny patrol, który potwierdził, że jest to zaginiona przed kilkoma dniami 10-letnia Karina. Dziewczynka była bardzo brudna, wyczerpana i głodna. Natychmiast została odwieziona do szpitala. Teraz policjanci z Augustowa szczegółowo wyjaśniają, co działo się z dzieckiem przez ostatnich kilka dni.

Poszukiwania 10-letniej Kariny trwały od ubiegłego wtorku. Tego dnia późnym wieczorem policjanci zostali powiadomieni o jej zaginięciu. Z przekazanych przez matkę informacji wynikało, że dziwczynka jest chora na padaczkę. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci z psem służbowym. Gdy okazało się, że sprawdzenie najbliższej okolicy, sąsiednich domów i przeszukanie zabudowań gospodarczych nie przyniosło rezultatu, w trybie alarmowym na miejsce zdarzenia skierowanych zostało 90 policjantów z augustowskiej komendy. Do nich przyłączyli się powiadomieni o zdarzeniu strażacy, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz okoliczna ludność. Blisko 200 osób przeczesywało pobliskie lasy w poszukiwaniu zaginionej dziwczynki.

Policjyjne poszukiwania zakrjone były na szroką skalę, sprawdzano każdą informację, która mogła naprowadzić na trop 10-latki. Okolicę w pobliżu miejsca  zamieszkania 10-latki penetrowały policyjne patrole w radiowozach i na quadach. Sprawdzano opuszczone budynki i bunkry, studnie, szamba i ziemianki w Rzepiskach i sąsiednich miejscowościach. Przez cały czas akcji poszukiwaczej służby operacyjne zbierały i analizowały wszelkie informacje, które mogły wyjaśnić okoliczności zaginięcia dziecka i ustalić jego losy. Policjanci, strażacy i miejscowa ludność sprawdzali nawet linię brzegową pobliskiego jeziora, rowy melioracyjne oraz cieki i oczka wodne w okolicy.

Dzisiaj, po blisko tygodniu poszukiwań, przed godziną 14:00 policjanci otrzymali wiadomość, że poboczem jednej z dróg idzie dziecko. Na miejscu policjanci potwierdzili, że jest to zaginiona 10-letnia Karina. Dziwczynke przewieziono do szpitala.

Powrót na górę strony