Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali podrobionym proszkiem do prania

Data publikacji 12.10.2010

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 45 lat handlujących na rzeszowskich bazarach podrobionym proszkiem do prania. Zabezpieczono niemal 300 kilogramów proszku w różnych opakowaniach z podrobionymi znakami towarowymi znanej firmy. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i przepadek zarekwirowanego towaru.

10 października, policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ujawnili dwie osoby sprzedające na rzeszowskich bazarach proszek do prania w opakowaniach z podrobionymi znakami towarowymi znanej firmy.

Na stoisku 21-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego, oferującego podrobiony towar na bazarze przy ul. Spichlerzowej w Rzeszowie, policjanci zabezpieczyli 125 kg proszku. Natomiast u 45-letniego mieszkańca Przemyśla, który handlował swoim towarem przy ul. Dołowej, funkcjonariusze znaleźli 129 kilogramów proszku.

W obu przypadkach towar sprzedawany był w różnych opakowaniach, których zarówno jakość, jak i naniesione znaki firmowe - znacząco odbiegały od opakowań produktów oryginalnych. Ich cena była również znacznie niższa od ceny oryginalnego proszku dostępnego w obrocie detalicznym. Dodatkowo opakowania, oferowane do sprzedaży przez mieszkańca Przemyśla, były wypełnione jedynie w połowie.

Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za wprowadzanie do obrotu produktów z podrobionymi znakami firmowymi. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i przepadek zarekwirowanego towaru.

Policjanci ustalają zarówno producenta, jak i pochodzenie zarekwirowanego proszku do prania.

(KWP w Rzeszowie / as)
 

Powrót na górę strony