Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa matka z czwórką dzieci

Data publikacji 12.10.2010

Trzebniccy policjanci interweniowali w domu nietrzeźwej matki sprawującej opiekę nad czwórką dzieci. Kobieta, mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie, trafiła do szpitala. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem matka naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia, może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych trzebniccy policjanci otrzymali informacje, że w jednym z mieszkań kobieta, będąc w stanie nietrzeźwości, prawdopodobnie sprawuję opiekę nad swoimi dziećmi. Na miejsce udali się funkcjonariusze wraz z kuratorami sądowymi. Gdy policjanci weszli do mieszkania, zastali tam czwórkę dzieci w wieku od 5 do 17 lat oraz ich 39-letnią matkę, która była w stanie upojenia alkoholowego. W domu było zimno, panował nieład, a dzieci nie miały co jeść.

Funkcjonariusze poddali badaniu stan trzeźwości kobiety. Wynik był zaskakujący - na urządzeniu zabrakło skali. Pomiar zakończył się wynikiem wskazującym powyżej 4 promili alkoholu w organizmie. Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Lekarz po przeprowadzeniu wstępnego badania zdecydował, aby matkę zabrać do szpitala z uwagi na zatrucie alkoholowe. Dzieci zostały umieszczone w placówce opiekuńczej.

Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy.

Sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem matka naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia, może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / as)
 

Powrót na górę strony