Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano samochody skradzione w Wielkiej Brytanii

Data publikacji 12.10.2010

Kryminalni z Bydgoszczy zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi autami. Skradzione w Wielkiej Brytanii samochody warte ok. 250 tys. złotych są już na policyjnym parkingu. Teraz śledczy będą sprawdzać w jaki sposób trafiły do magazynu w Fordonie i kto ma z tym związek.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej uzyskali informację, z której wynikało, że na terenie bydgoskiego osiedla Fordon może być tzw. dziupla samochodowa.

Wczoraj policjanci weszli do jednego z magazynów. Tam znaleźli trzy samochody: dwa vw golfy i vw touran. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że auta te warte około 250 tys. złotych, zostały skradzione na początku września, na terenie Wielkiej Brytanii. Ponieważ samochody są niemalże nowe, nieużywane, nie można wykluczyć, że zniknęły z salonów. Teraz śledczy będą sprawdzać kto i gdzie dokonał ich kradzieży. Będą również sprawdzać czy dane osoby, która wynajęła magazyn są prawdziwe, a jeśli tak, to czy osoba ta ma jakikolwiek związek z przestępstwem.

Policjanci ustalili, że vw trafiły do wynajętego magazynu najprawdopodobniej tydzień temu.

(KWP w Bydgoszczy/js)

Powrót na górę strony