Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 16-latka, który dopuścił się 33 czynów karalnych

Data publikacji 12.10.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali nieletniego podejrzewanego o wymuszenia, rozbój oraz kradzieże. Łączną wartość strat powstałych w wyniku „działalności” 16-latka oszacowano na blisko 25 tys. zł. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży łupów nieletni przeznaczał na własne potrzeby. Teraz o jego dalszych losach zdecyduje sąd rodzinny.

Funkcjonariusze Wydziału do Spraw Nieletnich Komisariatu Policji Wrocław Krzyki zatrzymali 16-latka, podejrzewanego o wymuszenia pieniędzy od innego nieletniego. Sprawca zastraszał swoją ofiarę i żądał od niej pieniędzy oraz innych wartościowych rzeczy. Kiedy pokrzywdzony nie miał już nic co przedstawiałoby jakąkolwiek wartość, został przez niego pobity. Do zdarzeń doszło od czerwca do sierpnia 2010 roku.

Kontynuując czynności w tej sprawie policjanci z tego samego wydziału udowodnili podejrzewanemu dodatkowo 29 kradzieży rowerów i kradzież miedzianej rynny z dachu jednego z kościołów. Łączną wartość strat powstałych w wyniku „działalności” 16-latka oszacowano na blisko 25 tys. zł. Do kradzieży doszło od marca do września 2010 roku. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży łupów nieletni przeznaczał na własne potrzeby. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności wszystkich zdarzeń.

Teraz o dalszych losach 16-latka zdecyduje sąd rodzinny.

(KWP we Wrocławiu / as)
 

Powrót na górę strony