Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalny tytoń i papierosy

Data publikacji 13.10.2010

Kryminalni z Łodzi zabezpieczyli 13,5 kilograma tytoniu i ponad 3 tys. paczek papierosów bez akcyzy. Zatrzymali także 57-letniego mężczyznę, który dostarczał nielegalne wyroby tytoniowe handlarzom na targowiska. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. W podobnej sprawie, policjanci z Grudziądza zabezpieczyli 14 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Towar znaleźli u mieszkańca jednej z okolicznych wsi.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Łodzi, ralizując czynności operacyjne,  uzyskali informację o mieszkańcu dzielnicy Bałuty, który dostarcza handlarzom na targowiska wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Podjęto obserwację 57-letniego łodzianina, która potwierdziła przypuszczenia kryminalnych. Wczoraj w godzinach przedpołudniowych policjanci zatrzymali mężczyznę, kiedy ten szedł ulicą z towarem, który miał dostarczyć sprzedawcom na targowisko przy ulicy Dolnej.

Funkcjonariusze przeszukali także mieszkanie i garaż należące do mężczyzny. Łącznie zabezpieczono 13,5 kilograma tytoniu i 3047 paczek nielegalnych papierosów, które w najbliższym czasie zostaną przekazane do Izby Celnej w Łodzi.

57-latek został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, gdzie po przesłuchaniu usłyszał zarzut. Grozi mu kara grzywny a nawet 2 lat pozbawienia wolności.

* * *

Policjanci z Grudziądza zajmujący się na co dzień walką z przestępczością gospodarczą zatrzymali wczoraj (12.10) na ul. Narutowicza do kontroli suzuki. Wcześniej ustalili, że w aucie może znajdować się tytoń bez polskich znaków akcyzy. Rzeczywiście w bagażniku samochodu znaleźli 10 kilogramowych worków z nielegalnym towarem. Ponadto podczas przeszukania domu 39-letniego kierowcy zabezpieczyli jeszcze 4 kg. Jak ustalili policjanci mężczyzna handlował nielegalnym tytoniem. Policjanci skonfiskowali cały towar. Sprawą zajmą się teraz celnicy.

(KWP Łódź / KWP Bydgoszcz / js)

Powrót na górę strony