Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna realizacja CBŚ w sprawie narkotykowej

Data publikacji 13.10.2010

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego niemalże jednocześnie weszli do kilku mieszkań na terenie województw mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego, zatrzymali 6 mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami. To kolejna, szósta już realizacja w tej sprawie. Wcześniej zatrzymano 22 osoby, wobec 18 zastosowano tymczasowy areszt, a łącznie podczas prowadzonego postępowania zabezpieczono 17 kg amfetaminy, 40 litrów płynnego siarczanu amfetaminy, 4, 5 kg marihuany oraz 6000 tabletek ekstazy.

Do zatrzymań doszło w Białej Podlaskiej, Warszawie, Siedlcach oraz w Suwałkach. Poniedziałkowe zatrzymania to kolejna realizacja w prowadzonym przez funkcjonariuszy CBŚ i Wydział V Prokuratury Okręgowej w Lublinie śledztwie dotyczącym rozprowadzania narkotyków w znacznych ilościach.

Grupa działała od 2006 roku. Narkotyki rozprowadzane były na terenie całego kraju. Trafiały do dyskotek, pubów i klubów. Jak wynika z ustaleń śledczych, członkowie grupy wprowadzili na rynek 74 kg amfetaminy, 32 kg marihuany oraz 19 tys. tabletek ekstazy.

Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas w ręce policjantów wpadło trzech mieszkańców Lublina. Mężczyźni jechali samochodem, a kiedy zorientowali się, że zostali namierzeni przez policjantów usiłowali pozbyć się narkotyków. Przez okno pojazdu wyrzucili pakunek. Jak się później okazało było tam blisko 1, 5 kilograma amfetaminy. W listopadzie ubiegłego roku zatrzymano kolejne 3 osoby i zabezpieczono 11 kg amfetaminy. Również wówczas w lesie, na terenie woj. mazowieckiego policjanci odnaleźli kolejne środki odurzające. Zabezpieczono 2, 5 kg amfetaminy.

{PLAYER:64608}

Kolejny cios w narkobiznes policjanci z CBŚ zadali w marcu br. Zatrzymano wówczas 14 osób. Na terenie jednej z posesji w Lublinie funkcjonariusze ujawnili 4 kilogramy marihuany oraz 5000 tabletek ekstazy. Narkotyki ukryte były w szopie i zakopane w ziemi.

W lipcu policjanci zatrzymali 38-letniego chemika. Podejrzany zajmował się produkcją amfetaminy. W okolicach Sochaczewa funkcjonariusze ujawnili nielegalne laboratorium produkujące amfetaminę. Na posesji ujawniono 4 kompletne, działające linie produkcyjne. Zabezpieczono wówczas m.in. 2 kg amfetaminy, odczynniki chemiczne i prekursory służące do wytwarzania narkotyku, dwie sztuki broni palnej wraz z amunicją i dwa granaty bojowe.

W efekcie policyjnych działań wymierzonych przeciwko członkom grupy łącznie zabezpieczono: 17 kg amfetaminy, 40 litrów płynnego siarczanu amfetaminy, 4, 5 kg marihuany oraz 6000 tabletek ekstazy. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli także 250 tys. złotych.

Jeszcze wczoraj 6 osób zatrzymanych w poniedziałek doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. W najbliższych dniach do Lublina przekonwojowani zostaną czterej kolejni członkowie grupy, którzy aktualnie odbywają wyroki do innych spraw.

Za rozprowadzanie środków odurzających w znacznych ilościach grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie/js)

Powrót na górę strony