Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie daj się okraść, zabezpiecz swój samochód

Data publikacji 14.10.2010

Policjanci z Zielonej Góry, przeciwdziałając kradzieżom i włamaniom do samochodów, prowadzą działania pn. „Nie daj się okraść! Zabezpiecz samochód”. Policjanci zwracają kierowcom uwagę na sposoby zabezpieczania pojazdów przed działalnością złodziei.

Na terenie parkingów należących do dużych sieci handlowych umieszczone zostały plakaty przestrzegające przed włamaniami i kradzieżami do samochodów, a nieumundurowani policjanci podczas prowadzonych działań zwracają uwagę kierowcom, którzy parkując swoje pojazdy, pozostawiają w nich przedmioty wartościowe. Torebki, saszetki, dokumenty, sprzęt elektroniczny to przedmioty, które stanowią cenny łup dla złodziei, a pozostawione w miejscach widocznych w samochodach – kuszą przestępców.

Powyższe działania prowadzone są także w pobliżu targowisk miejskich, gdzie mundurowi, informując mieszkańców o zagrożeniach, wręczają im „Poradnik kierowcy”, który zawiera wskazówki - jak uniknąć kradzieży i włamania do samochodu.

Policjantów w działaniach wspierają kontrolerzy ze Strefy Płatnego Parkowania ZGKiM w Zielonej Górze, zwracając uwagę na zachowania kierowców, którzy wysiadając z pojazdu pozostawiają w nim portfele, saszetki, torebki oraz sprzęt elektroniczny, stwarzając w ten sposób okazję dla złodziei.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)
 

Powrót na górę strony