Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mógł wprowadzić na rynek blisko 0,5 kg narkotyku

Data publikacji 15.10.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie i wprowadzanie do obrotu heroiny syntetycznej. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 500 porcji tego narkotyku. Podejrzewają, że jeden z zatrzymanych mógł wprowadzić na rynek ok. 0,5 kilograma narkotyku o czarnorynkowej wartości ok. 100 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie i udział w obrocie środkami odurzającymi. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Wrocławia. Do pierwszego zatrzymania doszło w rejonie dzielnicy Wrocław Ołbin. Policjanci po transakcji narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 37 lat. Przy jednym z nich funkcjonariusze ujawnili woreczek z heroiną syntetyczną. Natomiast podczas przeszukania mieszkania drugiego zatrzymanego znaleźli 50 porcji heroiny syntetycznej poporcjowanej w woreczki foliowe, specjalistyczną wagę elektroniczną oraz kilkadziesiąt tabletek psychotropowych. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli 10 telefonów komórkowych, blisko 3000 złotych w walucie polskiej i obcej oraz wyroby ze złota: łańcuszki i pierścionki, które to przedmioty najprawdopodobniej pochodzą z transakcji narkotykowych.

Policjanci podejrzewając, że narkotyków może być więcej, postanowili sprawdzić jeszcze inną nieruchomość należąca do jednego z zatrzymanych. Funkcjonariusze na działce zatrzymali trzeciego mężczyznę. Podczas przeszukania altanki, w specjalnie przygotowanej skrytce, funkcjonariusze ujawnili woreczek zawierający blisko 500 porcji syntetycznej heroiny.

Policjanci podejrzewają, że zatrzymany 37-letni mężczyzna w ciągu roku mógł wprowadzić do obrotu ok. pół kilograma syntetycznej heroiny. Policyjni specjaliści wycenili, że czarnorynkowa wartość wprowadzonych do obrotu narkotyków to ok. 100 tysięcy złotych.

Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat, natomiast za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony