Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z kontrabandą i "piratami".

Data publikacji 17.10.2010

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 3 mężczyzn posiadających i handlujących towarami bez polskich znaków akcyzy i tzw. „piratami”. Zabezpieczono blisko 2 tysiące paczek „trefnych” papierosów, 31 kilogramów tytoniu i 15 litrów alkoholu oraz 165 nielegalnych kopii filmów na płytach DVD o łącznej wartości nie mniejszej niż 45 tysięcy złotych.

15 października tuż przed godziną 7 rano policjanci skontrolowali posesję przy ul. Zgierskiej, gdzie według wcześniejszych informacji operacyjnych miały znajdować się papierosy bez akcyzy, które trafiały do handlarzy na targowisku „Rynek Bałucki”. Dostarczaniem towaru zajmował się 38-letni łodzian. Kontrola posesji okazała się „strzałem w dziesiątkę” – zabezpieczono 600 paczek „fajek” i 15 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia o wartości 6 tysięcy złotych, a 38-letniego „dostawcę” zatrzymano i przewieziono do Komendy Miejskiej Policji w Łodzi na przesłuchanie. Tego samego dnia – o godzinie 10.20 w ręce „pegowców” wpadł także 55-letni mieszkaniec Łodzi oferujący do sprzedaży „pirackie” płyty DVD. Policjanci „namierzyli” go w czasie kontroli „Rynku Bałuckiego”. Mężczyzna na straganie posiadał 165 nielegalnych kopii nowości filmowych na płytach DVD. Płyty wartości 13 tysięcy złotych zabezpieczono. Łodzianin trafił do Komisariatu II Policji w Łodzi celem wykonania czynności procesowych.

Następnego dnia – 16 października tuż przed godziną 9 rano kryminalni dotarli do pomieszczenia gospodarczego przy ul. Łagiewnickiej, gdzie również miały znajdować się towary bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano 58-letniego właściciela kontrabandy, a w czasie przeszukania znaleziono 1308 paczek papierosów i 31 kilogramów tytoniu, których wartość oszacowano na 26 tysięcy złotych. Towar zabezpieczono, a 58-letni łodzianin został przewieziony do Komisariatu V Policji w Łodzi na przesłuchanie.

(gp/kwp Łodź)
 

Powrót na górę strony