Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Specjalizowali się w kradzieżach fiatów

Data publikacji 18.10.2010

Stołeczni funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, rozbili kolejną grupę zajmującą się kradzieżami samochodów i sprzedażą części. W ręce stróżów prawa wpadło trzech członków grupy, którzy odpowiedzą za kradzież 32 samochodów, ukrywanie skradzionych pojazdów oraz sprzedaż części pochodzących z kradzieży. Za popełnione przestępstwa może grozić im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wczesnym rankiem do kilku mieszkań w Warszawie wkroczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową. Zatrzymali trzy osoby, członków grupy trudniącej się kradzieżami samochodów i sprzedażą części.

Podczas przeszukania lokali i garaży należących do przestępców funkcjonariusze zabezpieczyli części pochodzące z kradzionych samochodów - między innymi elementy karoserii oraz silniki z usuniętymi numerami fabrycznymi.

Z policyjnych ustaleń wynika, że grupa przestępcza, która działała w latach 2007 – 2009, specjalizowała się w kradzieżach małych samochodów a ich łupem padały przede wszystkim Fiaty Panda. Kradzieży dokonywano w Warszawie i województwie mazowieckim. Skradzione pojazdy były rozbierane na części a następnie sprzedawane na giełdach samochodowych i za pośrednictwem portali internetowych.

Zebrany materiały dowodowy pozwolił na to aby Prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Południe przedstawił wszystkim podejrzanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży 32 samochodów i zbywaniu części pochodzących z kradzionych pojazdów. Zatrzymani Adam K. ps. Krawiec, Kazimierz K. ps. Dziadzia zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy, natomiast wobec Adama L. PS. Wnuczek, sąd zastosował policyjny dozór.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanym może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony