Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu na sklep zatrzymani

Data publikacji 18.10.2010

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na sklep w Dusznikach Zdrój. Wobec zatrzymanych sąd zastosował trzymiesięczny areszt.Za napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o napadzie, do którego doszło w jednym ze sklepów w Dusznikach Zdrój. Jak ustalili policjanci ok. 22.00 do sklepu wszedł zamaskowany mężczyzna i grożąc przedmiotem przypominającym broń skradł z kasy fiskalnej 100 zł, po czym uciekł.

Policjanci z Polanicy Zdrój i Kłodzka rozpoczęli poszukiwania napastnika. W wyniku przeprowadzonych działań po niespełna 2 godzinach od zdarzenia, funkcjonariusze ustalili i zatrzymali sprawcę napadu. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Dusznik Zdrój. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili i zatrzymali współsprawcę napadu, rówieśnika zatrzymanego z Dusznik Zdrój. Funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet pneumatyczny, którym posługiwał się jeden z mężczyzn.

Wobec obu zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za napad grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony