Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amfetamina, kokaina i haszysz w lodówce

Data publikacji 18.10.2010

16 kg amfetaminy, 1,7 kg haszyszu i 243 gramy kokainy znaleźli północnoprascy kryminalni w jednym z mieszkań na Białołęce. W ręce policjantów wpadł mężczyzna, który prawdopodobnie trudnił się handlem narkotykami. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na blisko milion złotych. Zatrzymany 33-latek został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

Kryminalni z Pragi Północ dysponowali informacją, że w jednym z mieszkań na Białołęce mogą być narkotyki. Podjęli obserwację lokalu. Kiedy do drzwi zbliżył się mężczyzna, weszli za nim. Okazało się, że mężczyzna ma w kieszeni 100 gramów kokainy, a mieszkanie służyło tylko do przechowywania narkotyków.

Policjanci przeszukali dokładnie każdy metr lokalu. Znaleźli narzędzia służące do porcjowania, mieszania i ważenia narkotyków. Lodówka była pełna amfetaminy, kokainy i haszyszu. 33-letni Grzegorz Z.  został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Policjanci zabezpieczyli narkotyki do badań.

Mężczyźnie w północnopraskiej prokuraturze zostały przedstawione zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd zadecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony