Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadali na banki - zostali zatrzymani

Data publikacji 21.10.2010

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego z Płocka, zatrzymali członków grupy przestępczej, której zarzuca się napady na placówki bankowe i salon gier w Gdańsku. Trzej zatrzymani mężczyźni w przeszłości byli już wielokrotnie karani. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego z Płocka, przy udziale policyjnych antyterrorystów, zatrzymali trzy osoby (26 – 43 lata) wchodzące w skład grupy przestępczej, która ma na swoim koncie m.in. napady na banki. Pochodzący z Gdańska zatrzymani wcześniej byli już wielokrotnie karani m.in. za napady oraz włamania.

Jak ustalili śledczy, podejrzani dwa razy napadli na placówki bankowe oraz na salon gier w Gdańsku. Podczas tych rozbojów napastnicy przemocą obezwładniali swoje ofiary, używając przy tym gazu łzawiącego. Wstępnie wiadomo, że w trakcie swojej przestępczej działalności skradli ponad 75 tys. zł.

Do pierwszego z napadów doszło na początku stycznia br. na terenie gdańskiej starówki. Wtedy to dwaj zamaskowani mężczyźni wtargnęli do salonu gier, obezwładnili pracownicę, ukradli pieniądze i uciekli. Kolejny rozbój miał miejsce dwa miesiące później. Sprawcy napadli na pracownicę placówki bankowej na Oruni i po zabraniu gotówki uciekli. W maju br. po raz kolejny w ten sam sposób ukradli pieniądze z banku na terenie jednego z gdańskich osiedli.

Zatrzymani 38 oraz 43-latek zostali przesłuchani przez prokuratora w Płocku. Jak wykazały policyjne ustalenia, sprawcy rozpoczęli swą przestępczą działalność na Mazowszu.

Do sądu wpłynął już wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Policjanci ustalają też, czy zatrzymani mężczyźni nie mają na swoim koncie więcej przestępstw.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony