Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano nielegalną rozlewnię alkoholu

Data publikacji 21.10.2010

Ponad 3 tysiące litrów alkoholu, butelki, kapsle, etykiety oraz narzędzia do kapslowania butelek zabezpieczyli funkcjonariusze legnickiej Policji. W tej sprawie policjanci zatrzymali 5 osób w wieku od 30 do 57 lat.

Nielegalną rozlewnię alkoholu policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy odkryli w miejscowości Goślinów pod Legnicą. W budynkach gospodarczych ustawione były plastikowe pojemniki ze spirytusem o pojemności 1000 litrów. Mieszano w nich alkohol z wodą, który następnie rozlewano do litrowych butelek i pakowano do kartonów.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad tysiąc litrów spirytusu i dwa tysiące dwieście litrowych butelek z rozrobionym  40-procentowym alkoholem. Wartość rynkowa zajętego alkoholu to ponad 160 tys. złotych. Policjanci szacują, że straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego wynoszą ponad 80 tys. złotyvh.

W pomieszczeniach, gdzie rozlewano alkohol, funkcjonariusze znaleźli także puste pojemniki plastikowe o pojemności 1000 litrów, filtry, etykiety z nazwą znanych wyrobów alkoholowych, kody kreskowe, kapsle, puste butelki i instalację do przepompowywania alkoholu.

Według policjantów rozlany do butelek alkohol  mógł być sprzedawany na targowiskach oraz wywożony za granicę. Część kartonów ustawiona była na drewnianych paletach.

Zatrzymani to mieszkańcy Legnicy i okolicznych miejscowości. Grozi im 2 lat więzienia oraz kara grzywny.

Policjanci ustalają pochodzenie alkoholu. Zbadany będzie również jego skład i ewentualna szkodliwość.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony