Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy oszust zatrzymany

Data publikacji 21.10.2010

Niespełna dobę od popełnienia przestępstwa szczecińscy policjanci zatrzymali 31-latka, który za pośrednictwem aukcji internetowych wyłudził ok. 10 tys. złotych. Ponadto, jak się okazało, oszust poszukiwany był listem gończym przez Prokuraturę i Sąd Rejonowy w Bydgoszczy.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo, przy współpracy z działem bezpieczeństwa Allegro, zatrzymali 31-letniego oszusta. Jak ustalono, mężczyzna oszukiwał potencjalnych klientów korzystając z internetowego konta stworzonego na fikcyjnego użytkownika, oferując na aukcjach sprzęt elektroniczny. W ten sposób wyłudził ok. 10 tys. złotych.

Kiedy pracownicy działu bezpieczeństwa Allegro zorientowali się, że najprawdopodobniej mają do czynienia z oszustem, natychmiast zablokowali jego konto i powiadomili o fakcie szczecińskich funkcjonariuszy. Policjanci bardzo szybko ustalili miejsce przebywania sprawcy przestępstwa, który nie ma stałego zameldowania i dotychczas często zmieniał miejsce zamieszkania. Jak się też okazało, typowany mężczyzna poszukiwany był m.in listem gończym w celu doprowadzenia do zakładu karnego za wcześniejsze wyłudzenia.

Podczas zatrzymania 31-latka policjanci z KWP Szczecin i KP Szczecin Niebuszewo zabezpieczyli dysk twardy komputera, dokumentację bankową, telefony i karty sim.

Podejrzany wstępnie usłyszał pięć zarzutów. Niewykluczone, że lista zarzutów może się powiększyć. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony