Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za przemytnikiem i kontrola targowiska

Data publikacji 22.10.2010

Policjanci z radomskiej drogówki zabezpieczyli prawie 170 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa oszacowano na prawie 90 tys. złotych. Natomiast na targowisku zatrzymano kobietę, która także handlowała nielegalnymi papierosami i tytoniem.

Wieczorem w miejscowości Bielicha policjanci próbowali zatrzymać do kontroli citroena berlingo. Auto zwróciło uwagę policjantów, ponieważ kierujący nim mężczyzna przejechał na podwójnej linii ciągłej. Samochód nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca przyspieszył i zaczął uciekać. Nie zwracał uwagi na przepisy i stwarzał zagrożenie dla innych kierowców – m.in. wyprzedzał na przejściach dla pieszych. Został zatrzymany w Milejowicach.

27-latek przewoził w samochodzie prawie 170 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość strat na szkodę Skarbu Państwa to prawie 90 tys. złotych. Został osadzony do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Za szaleńczą jazdę policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KMP Radom.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KMP w Radomiu, kontrolując targowisko przy ul. Śląskiej, zatrzymali 53-letnią kobietę. W trakcie przeszukania stoiska handlowego odnaleźli i zabezpieczyli prawie 11 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 19 kilogramów tytoniu. Jak się okazało kobieta była także poszukiwana w celu ustalenia miejsca pobytu.

(KWP w Radomiu/js)
 

Powrót na górę strony