Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Wnuczek" potrzebował pieniędzy na mieszkanie

Data publikacji 22.10.2010

Wolscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który próbował dokonać oszustwa metodą „ na wnuczka”. Wpadł w ręce funkcjonariuszy Policji, gdy przyszedł po odbiór pieniędzy. Paweł Ż. został przewieziony do komendy. Wczoraj 20-latek usłyszał zarzuty. Za ten czyn grozi mu do 8 lat więzienia. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj o dalszym jego losie zadecyduje prokurator i sąd.

Jak ustalili mundurowi, 77-latek otrzymał telefon od rzekomego wnuczka z prośbą o pilne pożyczenie 15 tysięcy złotych. Mówił, że potrzebuje gotówki na zakup mieszkania a pieniądze odbierze jego kolega. Na szczęście mężczyzna nie dał się nabrać. Wykonał telefon do swojego wnuczka i wtedy wszystko wyszło na jaw, że dzwoniący to oszust. Mężczyzna o wszystkim powiadomił policję.

Natychmiast sprawą zajęli się wolscy wywiadowcy. Gdy tylko pod drzwiami 77-latka pojawił się oszust, został zatrzymany przez policjantów. Paweł Ż. został przewieziony do komendy.

Wczoraj 20-latek usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj o dalszym jego losie zadecyduje prokurator i sąd. Zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony