Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa kradnąca akcesoria z samochodów

Data publikacji 22.10.2010

Dolnośląscy policjanci rozbili grupę trudniącą się kradzieżami katalizatorów samochodowych. Sprawcy działali na terenie Dolnego Śląska oraz województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Funkcjonariusze szacują że mężczyźni mogą mieć na swoim koncie ponad 40 takich kradzieży.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej komendy zatrzymali 5 osób podejrzanych o serię kradzieży katalizatorów z samochodów. Jeden z mężczyzn jest podejrzany także o kradzieże z włamaniem do samochodów. Zatrzymani to w większości mieszkańcy powiatu bolesławieckiego w wieku od 25 do 30 lat.

Podejrzani za pomocą specjalnego urządzenia wycinali katalizatory z samochodów. Skradzione części sprzedawali następnie w skupie. Wartość jednego katalizatora to średnio 600 złotych. Funkcjonariusze szacują, że przestępcy mogą mieć na swoim koncie ponad 40 takich kradzieży. Grupa działała na terenie całego województwa dolnośląskiego a także w województwie lubuskim i wielkopolskim.

W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli narzędzia, którymi posługiwali się podejrzani w czasie kradzieży. Policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych w tej sprawie.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat więzienia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony