Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za próbę gwałtu

Data publikacji 22.10.2010

Mokotowscy wywiadowcy krótko po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę, który próbował zgwałcić 26-letnią kobietę. Napastnik zaatakował swoją ofiarę w windzie. Wojciech Ł. trafił do policyjnego aresztu. 42-latek był już karany za podobne przestępstwo. Teraz może trafić do więzienia na 12 lat. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z bloków na Mokotowie pewien mężczyzna zaatakował kobietę. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca wszedł za swoją ofiarą do klatki, a potem do windy. Wówczas napadł na 26-latkę, przewrócił ją i próbował zgwałcić. I wtedy z pomocą przybiegł ochroniarz. Między mężczyznami doszło do szarpaniny. Sprawca zdołał zbiec, gubiąc swoją torbę, w której znajdowała się pieczątka i dokumenty.

Wywiadowcy, znając rysopis napastnika oraz dysponując przedmiotami, które pozostawił na miejscu, rozpoczęli jego poszukiwania. Wojciech Ł. został zatrzymany krótko po zdarzeniu w miejscu zamieszkania. Był pijany i udawał, że jest zaskoczony wizytą mundurowych. 42-latek trafił do policyjnego aresztu, a sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Jak ustalili śledczy, mężczyzna był już w przeszłości karany za gwałt. Wczoraj w prokuraturze usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Grozi mu do 12 lat więzienia.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony