Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komisariat na miarę XXI wieku

Data publikacji 22.10.2010

Zakończyły się prace remontowe siedziby łapskich policjantów. Po trwającej blisko rok inwestycji powstał odpowiadający standardom XXI wieku, nowoczesny obiekt policyjny. Odnowiona siedziba Komisariatu Policji w Łapach przy ul. Głównej 5 została dzisiaj otwarta.

W Łapach została otwarta dzisiaj nowa siedziba komisariatu policji. W uroczystości udział wzięli m.inn. przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej województwa podlaskiego oraz kierownictwo podlaskiej Policji.

Prace remontowe trwały od jesieni 2009 roku. Ich koszt wraz z wyposażeniem obiektu wyniósł prawie 3,5 miliona złotych, z czego ponad 3 miliony złotych pochodziły z funduszy zagwarantowanych przez ustawę o modernizacji Policji w latach 2007-2009. Pozostałą kwotę, w tym tę na wyposażenie budynku, przekazały lokalne samorządy: Starostwo Powiatowe w Białymstoku, Urząd Miasta i Gminy Łapy, Urząd Miasta i Gminy Suraż, Urząd Gminy Poświstne i Urząd Gminy Turośń Kościelna.

Siedziba odnowiona została nie tylko z myślą o policjantach, którzy będą mogli lepiej wypełniać swoje obowiązki służąc wszystkim mieszkańcom ale przede wszystkim o mieszkańcach kilku gmin powiatu białostockiego. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych a do wejścia prowadzi podjazd dla wózków inwalidzkich. Aby zapewnić komfort osobom zgłaszającym się do komisariatu, zaprojektowano specjalne stanowisko recepcyjne oraz pomieszczenia przyjęć interesantów. W komisariacie odpowiadającym standardom XXI wieku, powstało m.in. nowe stanowisko kierowania, nowoczesne pomieszczenia, duża, klimatyzowana sala odpraw. Komisariat wzbogacił się o dodatkowe piętro, które pozwoliło stworzyć dodatkowe gabinety do pracy oraz pomieszczenie, gdzie już wkrótce powstanie siłownia dla 46 pracujących tam policjantów i pracowników policji.

Łapscy policjanci mają od dzisiaj nie tylko odnowioną siedzibę, ale również garaż o powierzchni ponad 200 m2 mieszczący 10 radiowozów.

(KWP w Białymstoku / mw)
 

Powrót na górę strony