Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja w mieszkaniu

Data publikacji 23.10.2010

Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich i posiadanie narkotyków oraz udział w obrocie środkami odurzającymi. W tej sprawie policjanci przechwycili ponad 7,5 kg suszu konopi indyjskiej, co daje blisko 40 tys. porcji marihuany.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, podczas działań operacyjnych wraz z funkcjonariuszami z oławskiej komendy policji, zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich, posiadanie narkotyków oraz udział w obrocie środkami odurzającymi. W wynajmowanym przez podejrzanego mieszkaniu, w jednej z miejscowości na terenie powiatu oławskiego, policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich oraz zabezpieczyli ponad 7,5kg suszu tej rośliny. Wartość zabezpieczonych środków odurzających oszacowana została na kwotę blisko 200 tys. złotych. W tej sprawie zatrzymany został również 24-latek, podejrzany o posiadanie narkotyków.

Wobec 30-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast wobec 24-letniego podejrzanego - dozór policji, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Za uprawę, posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz handel narkotykami grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat dziesięciu.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony