Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawców śmiertelnego pobicia

Data publikacji 24.10.2010

Kryminalni z Otwocka zatrzymali dwoje sprawców śmiertelnego pobicia mężczyzny. 40-letni Mariusz K. i 36-letnia Edyta Z. oraz ich ofiara to bezdomni. W czasie zdarzenia byli kompletnie pijani. Wobec obojga sprawców otwocki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozi im 10 lat więzienia.

Późnym popołudniem mieszkaniec Otwocka powiadomił telefonicznie dyżurnego komendy, że na jednej z posesji przy ul. Łukasińskiego leży zakrwawiony mężczyzna. Policjant natychmiast we wskazane miejsce wysłał patrol mundurowy i kryminalny. Mężczyzna niestety nie żył. Funkcjonariusze rozpoczęli oględziny i ustalenia. Już pierwsze spostrzeżenia wskazywały na to, że mężczyzna mógł zostać dotkliwie pobity.

Mundurowi ustalili, że posesja i znajdujący się na niej budynek są od dawna opuszczone oraz że spotykają się osoby bezdomne. Wewnątrz pustostanu policjanci zastali trzy kompletnie pijane osoby. Kobieta i dwóch mężczyzn twierdzili, że ze śmiercią mężczyzny nie mają nic wspólnego i go nie znają. Policjanci nie uwierzyli w ich zapewnienia i wszystkich zatrzymali w policyjnym areszcie.

Gdy zatrzymani wytrzeźwieli, kryminalni bardzo szybko odtworzyli prawdziwy przebieg zdarzenia. Ustalili, że cała czwórka spożywała alkohol, w pewnym momencie między Mariuszem K. i Edytą Z. a nieżyjącym mężczyzną doszło do kłótni i szarpaniny. W jej trakcie pokrzywdzony był kopany i bity kijem, a Mariusz K. kilkakrotnie uderzał nim o ścianę. Gdy mężczyzna stracił przytomność, napastnicy wynieśli go przed budynek, a sami wrócili dalej pić alkohol.

Wobec obojga sprawców otwocki sąd rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony