Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano kolejnych narkotykowych handlarzy

Data publikacji 25.10.2010

Pięciu mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami na dużą skalę zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Zatrzymani wpadli w Poznaniu, Bydgoszczy, Wrześni i Złotnikach Kujawskich. Grozi im do 10 lat więzienia za handel narkotykami na dużą skalę.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego kilka dni temu przeprowadzili operację zatrzymania pięciu handlarzy narkotykowych. Akcja CBŚ była przeprowadzona jednocześnie w kilku miastach – w Poznaniu, Bydgoszczy, Wrześni i Złotnikach Kujawskich. W zatrzymaniu jednego z podejrzanych brali udział policjanci z Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP. Tym mężczyzną był Patryk K. z Bydgoszczy, ps. Tyson . Podejrzany jest o obrót handlowy 11 kg amfetaminy i 10 kg marihuany oraz nielegalne posiadanie broni. „Tyson” ma bogatą przeszłość kryminalną. Był notowany za rozbój z użyciem tasaka oraz napaść na policjantów.

Wśród zatrzymanych jest także dwóch poznaniaków – Rafał W., ps. Rafcio, Artur S., ps.  Meksyk, oraz Bartosz W. z Wrześni i Tomasz R. ze Złotnik Kujawskich. Za handel narkotykami w znacznych ilościach grozi kara do 10 lat więzienia.

Zrealizowana przez oficerów CBŚ kilka dni temu operacja jest częścią wcześniejszego śledztwa prowadzonego wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu w sprawie zlikwidowania narkotykowego kanału przemytniczego z Holandii (więcej »). Podczas policyjnej akcji CBŚ w czerwcu tego roku na autostradzie zostali zatrzymani kurierzy - Norbert T. i jego przyjaciółka Lidia K. z Gniezna. W samochodzie, którym jechali, ukryli paczki - było w nich w sumie  5 kg marihuany i 2 kg amfetaminy. Podczas przeszukania mieszkania pod Gnieznem, gdzie para mieszkała, znaleziono kolejne pół kilograma suszu oraz broń palną i amunicję.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony