Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili 21 tys. działek narkotyków

Data publikacji 25.10.2010

Legniccy policjanci przechwycili 21 tys. porcji narkotyków. Amfetamina i marihuana ukryte były w jednym z wynajmowanych na terenie miasta garaży. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy trafili do policyjnego aresztu.Funkcjonariusze zabezpieczyli wagi elektroniczne, woreczki foliowe, pistolet pneumatyczny i pałki teleskopowe. Wartość rynkową zabezpieczonych narkotyków szacuje się na kwotę co najmniej 80 tys. złotych.

Policjanci wydziału kryminalnego legnickiej komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o posiadanie dużych ilości środków odurzających. Zatrzymani to legniczanie w wieku 28 i 32 lat. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze na podstawie uzyskanych informacji oraz dalszej pracy operacyjnej ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta mogą znajdować się narkotyki. Po sprawdzeniu obiektu, podejrzenia się potwierdziły. Wewnątrz garażu, wynajmowanego przez zatrzymanych, policjanci znaleźli łącznie 21 tys. porcji amfetaminy i marihuany.

Zabezpieczono także wagi elektroniczne służące do porcjowania środków odurzających, dużą ilość woreczków foliowych do ich pakowania oraz broń pneumatyczną, wyglądem zbliżoną do broni palnej. Wartość rynkową zabezpieczonych narkotyków szacuje się na kwotę co najmniej 80 tys. złotych.

Ponadto policjanci znaleźli przy zatrzymanych oraz w zajmowanych przez nich mieszkaniach duże kwoty pieniędzy. Zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy złotych. Funkcjonariusze podejrzewają, że pochodzą one z handlu narkotykami, bowiem obaj mężczyźni nie pracowali.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd zatrzymani mieli narkotyki i gdzie miały one dalej trafić. Policjanci sprawdzają także, czy zabezpieczony pistolet i pałki nie były wcześniej wykorzystywane do innych przestępstw.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Handel środkami odurzającymi zagrożony jest natomiast karą do 8, a gdy w grę wchodzi znaczna ich ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony