Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowała w Internecie zabronionymi tabletkami na odchudzanie

Data publikacji 25.10.2010

Głogowscy policjanci zatrzymali 23-latkę, podejrzaną o rozprowadzanie zabronionych tabletek na odchudzanie. Kobieta oferowała do sprzedaży leki za pośrednictwem Internetu. Za sprzedaż niedopuszczonych do obrotu produktów leczniczych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali 23-letnią kobietę, podejrzaną o oferowanie do sprzedaży tabletek na odchudzanie, których sprzedaż została zakazana na terenie naszego kraju.

Jak się okazało, mieszkanka Głogowa na jednym z portali internetowych zamieściła ogłoszenie o sprzedaży zabronionego specyfiku. Były to tabletki na odchudzanie, które w okresie kiedy można je było jeszcze legalnie nabyć, dostępne były w aptece tylko na receptę. Konto którego numer widniał w ofercie, 23-latka założyła na inne nazwisko. Kobieta oferowała opakowanie zawierające 60 tabletek w cenie 130 złotych. Jej ogłoszenie szybko zostało zauważone. Zdążyła sprzedać leki na kwotę ponad 3 tys. zł.

Decyzją sądu wobec zatrzymanej zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł., zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny. Mieszkanka Głogowa podejrzana jest o naruszenie przepisów Prawa Farmaceutycznego. Za sprzedaż niedopuszczonych do obrotu produktów leczniczych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony