Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowo aresztowany wnuczek podejrzany o zabójstwo

Data publikacji 25.10.2010

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo starszej kobiety. Zatrzymany to 24–letni mieszkaniec Wołowa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za zabójstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia 2010 roku w Wołowie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań znajduje się martwa 70 - letnia kobieta, na której ciele odkryto liczne obrażenia. Z ustaleń poczynionych na miejscu zdarzenia oraz opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej wynika, że sprawca  zadał ofierze ostrym narzędziem wiele ciosów, które ostatecznie spowodowały zgon.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wspierani przez policjantów z Wołowa. Prowadzone czynności operacyjne i procesowe oraz ich dokładna analiza, dały postawę do wytypowania mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo. Okazał się nim wnuczek zamordowanej kobiety. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania.

Podejrzany, na wniosek prokuratury, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Obecnie policja i prokuratura w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności zabójstwa, w tym motyw działania sprawcy.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony