Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszył proces grupy przestępczej

Data publikacji 25.10.2010

Dzięki wielomiesięcznej pracy policjantów z Kielc dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Kielcach stanęło 24 oskarżonych. Części z nich zarzuca się między innymi udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Najbardziej niebezpieczni przestępcy podejrzani są o dokonanie ciężkich przestępstw, takich jak: rozboje, napady z bronią w ręku, kradzieże, wymuszenia i zabójstwo.

Proces ten jest efektem wielomiesięcznej pracy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy współpracowali z Prokuraturą Okręgową w Kielcach. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach prowadzili intensywne działania, które miały na celu wyjaśnienie przestępstw zaistniałych we wcześniejszych latach i ustalenie ich sprawców.

Pierwsze zatrzymania nastąpiły jesienią 2009 roku, wtedy to funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspierani policjantami sekcji antyterrorystycznej wkroczyli do mieszkań osób podejrzewanych. W ciągu kilku miesięcy zostało zatrzymanych kilkadziesiąt osób, mieszkańców woj. świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

Zaangażowanie i rzetelna praca pozwoliły na zatrzymanie sprawców, którzy zasiedli na ławie oskarżonych.

Dzisiejszej rozprawie towarzyszyły wyjątkowe względy bezpieczeństwa. W zabezpieczeniu brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy wydziału konwojowego oraz policjantów sekcji antyterrorystycznej.

(KWP w Kielcach/js)
 

Powrót na górę strony