Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brutalni sprawcy zatrzymani

Data publikacji 26.10.2010

Sąd Rejonowy w Grójcu aresztował na dwa miesiące 17-letniego mieszkańca gminy Belsk Duży, a jego o rok młodszego kolegę umieścił w zakładzie poprawczym. Nastolatkowie brutalnie pobili i okradli 51-letniego mieszkańca Śląska. Mężczyzna zmarł.

17 października przy drodze 727 w miejscowości Belsk Mały przypadkowy kierowca znalazł ciało mężczyzny, który miał poranioną twarz i liczne obrażenia czaszki. W jego ubraniu nie znaleziono żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość. Policjanci z Posterunku w Belsku Dużym wraz z grójeckimi kryminalnymi natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia przystąpili do ustalania tożsamości znalezionego mężczyzny oraz wyjaśniania okoliczności, w jakich zginął.

Po kilku dniach intensywnych poszukiwań i przesłuchaniu szeregu świadków ustalono tożsamość ofiary – okazało się, że jest to 51-letni mieszkaniec Śląska. Policjanci zatrzymali również jego oprawców - to nastoletni mieszkańcy gminy Belsk Duży. Z ustaleń policji wynika, że nastolatkowie najpierw bardzo brutalnie pobili mężczyznę, a następnie nieprzytomnego zostawili na pewną śmierć - na dworzu panowała wtedy bardzo niska temperatura. Sprawcy dodatkowo okradli mężczyznę, zabierając mu dowód osobisty, zegarek oraz pieniądze.

Decyzją Sąd Rejonowy w Grójcu 17-letni mieszkaniec gminy Belsk Duży został aresztowany na dwa miesiące, a jego o rok młodszy kolega został umieszczony w zakładzie poprawczym.

Teraz odpowiedzą za swój czyn. Grozi im do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony