Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferowali mu pracę - on jednak wolał kraść

Data publikacji 26.10.2010

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali już po raz kolejny 51-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże elementów stalowych i aluminiowych na szkodę prywatnych przedsiębiorców. Kradł on m.in. stalowe rury, aluminiowe przewody instalacji samochodowych, przęsła, narożniki do tynków elewacyjnych, łożyska. Zatrzymany trafił już do więzienia.

Policjanci z komendy powiatowej w Dzierżoniowie ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież przewodu aluminiowego. Jest to 51–letni mężczyzna znany już dzierżoniowskim funkcjonariuszom, w przeszłości był on już zatrzymywany przez nich za podobne czyny.

Jego łupem padały między innymi wyroby ze stali i aluminium. Zatrzymany wynosił z terenu prywatnych firm m.in. stalowe rury, aluminiowe przewody instalacji samochodowych, przęsła, narożniki do tynków elewacyjnych, łożyska toczne i inne przedmioty, które następnie sprzedawał. Straty powstałe wskutek tego przestępczego procederu oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna otrzymywał nawet już wcześniej od pokrzywdzonych propozycje pracy. Z żadnej jednak nie skorzystał. Tym razem z policyjnego aresztu, podejrzany trafił już do zakładu karnego, gdzie będzie odbywać karę pozbawienia wolności orzeczoną przez sąd. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony