Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwana ENA Polka zatrzymana w Maladze

Data publikacji 26.10.2010

Kryminalni z KWP w Łodzi ustalili miejsce pobytu 31-letniej Roksany K. poszukiwanej od 2 lat na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Zduńskiej Woli. Polka na podstawie ENA została zatrzymana przez hiszpańską Policję w Maladze i wkrótce zostanie przekonwojowana do Polski.

Poszukiwana od dwóch lat 31-letnia Roksana K., która powinna odbywać karę kilku lat więzienia, mimo skazujących wyroków nie stawiła się w wyznaczonym terminie w zakładzie karnym. Kobieta, która ma na swoim koncie co najmniej dwa przestępstwa: włamanie i wymuszenie rozbójnicze, ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości.

Od pewnego czasu w działania poszukiwawcze włączyli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Według ich ustaleń skazana emigrowała do Hiszpanii, a konkretnie do Andaluzji, gdzie utrzymywała się wykonując różne prace dorywcze. Mając już konkretne namiary potwierdzające jej obecność w Maladze, policjanci wystąpili do Prokuratury o wystawienie na 31-letnią Roksanę K. Europejskiego Nakazu Aresztowania, co pozwoliło na włączenie w działania hiszpańską policję. W ciągu ostatnich dni Polka została zatrzymana. Najprawdopodobniej jeszcze w październiku kobieta zostanie w ramach ekstradycji przekonwojowana do Polski, gdzie hiszpański kurort zamieni na więzienną celę.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony