Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania o kryptonimie "Marihuana"

Data publikacji 27.10.2010

Zatrzymaniem ośmiu osób podejrzewanych o posiadanie, uprawę, udzielanie i sprzedaż narkotyków, zakończyły się czterodniowe działania policyjne. Zabezpieczono około 60 gramów marihuany i 8 gramów amfetaminy. Wobec zatrzymanych rzeszowskie prokuratury zastosowały środki zapobiegawcze w postaci grzywny i dozorów policyjnych.

Pierwszą osobę zamieszaną w sprawę narkotyków policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 20 października. W pokoju 22-letniego studenta, mieszkającego w jednym z rzeszowskich akademików, funkcjonariusze znaleźli 50 gramów marihuany i niemal 8 gramów amfetaminy. Policjanci ustalili też, że mężczyzna ten uprawiał kilka roślin konopi, a pozyskaną z nich część marihuany sprzedał za sumę 200 złotych swojemu koledze.

W tym samym dniu w Boguchwale i Niechobrzu, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, dwóch 20-latków. W domu jednego z nich funkcjonariusze znaleźli ponad 2 gramy marihuany. Mężczyzna przyznał się do udzielania narkotyku innym osobom. U jego kolegi policjanci zabezpieczyli woreczek ze śladowymi ilościami tego samego narkotyku.

W miejscowości Łukawiec policjanci zatrzymali trzy osoby. Podczas przeszukania w domach 18 i 19-latka, policjanci znaleźli ukryte woreczki strunowe z marihuaną. Obaj zatrzymani odpowiedzą za posiadanie, udzielanie i pośredniczenie w sprzedaży narkotyków. Razem z nimi zatrzymano ich 18-letniego kolegę, który odpowie za udzielanie narkotyków.

W Rzeszowie policjanci zatrzymali 19-latka, który kilkanaście razy udzielił różnym osobom środka narkotycznego, otrzymując za przekazany towar zapłatę.

Swoje działania policjanci zakończyli w sobotę, zatrzymując w rejonie ulicy Mickiewicza trzy osoby. Dwaj mężczyźni w wieku 20 i 19 lat i towarzysząca im 19-letnia kobieta, chwilę przed zatrzymaniem palili marihuanę. Podczas przeszukania ich odzieży policjanci znaleźli u 20-laka dwa woreczki foliowe z 5 gramami suszu. Mężczyzna przyznał się do posiadania i udzielania marihuany. Dobrowolnie poddał się karze grzywny 1000 złotych.

Także wobec innych zatrzymanych rzeszowskie prokuratury zastosowały środki zapobiegawcze w postaci grzywny i dozorów policyjnych. Za naruszenie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu  narkomani, zatrzymanym grożą kary nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mw)
 

Powrót na górę strony