Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali kijami bejsbolowymi i uciekli

Data publikacji 27.10.2010

Biłgorajscy policjanci zatrzymali 6 sprawców rozboju, do którego doszło wczorajszej nocy w gminie Biszcza. Sprawcy wyposażeni w kije bejsbolowe i metalowe pałki napadli na mercedesa, którym podróżowało pięciu mężczyzn. Pobili ich, uszkodzili pojazd i ukradli piłę spalinową.

Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał wczorajszej nocy zgłoszenie o pobiciu trzech mężczyzn i wybiciu szyb w mercedesie. Do zdarzenia doszło na trasie Wólka Biska- Gózd-Lipiński.

Policjanci którzy pojechali na miejsce zdarzenia zastali samochód z powybijanymi szybami i rozbitym lusterkiem a wokół auta mnóstwo rozbitego szkła. W samochodzie siedzieli mężczyźni w wieku od 20 do 32 lat, mieszkańcy powiatów biłgorajskiego oraz niżańskiego. Trzech spośród nich doznało obrażeń ciała.

Jak ustalili policjanci osoby podróżujące mercedesem chciały zatankować pojazd na stacji paliw w miejscowości Biszcza. W pewnym momencie podeszło do nich czterech nieznajomych mężczyzn, którzy zaczęli obrzucać ich wyzwiskami. By nie prowokować agresywnych zachowań, podróżujący mercedesem zamknęli się w samochodzie i odjechali. Gdy byli już w trasie nagle zajechały im drogę dwa samochody i zmusiły do zatrzymania się. Z policyjnych ustaleń wynika, że, z obu pojazdów wysiadło kilku mężczyzn z kijami bejsbolowymi i metalowymi pałkami, którymi zaczęli wybijać szyby w busie i uderzać nimi po całym pojeździe. Usiłowali wyciągnąć pasażerów z mercedesa, bili ich kijami i pałami przez wybite szyby. Jeden ze sprawców zabrał piłę spalinową wartą około 2 000 zł. Po dokonaniu kradzieży wszyscy odjechali.

Jeszcze tej samej nocy biłgorajscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju, a wczoraj kolejnych czterech. Odzyskali również skradzioną piłę. Napastnikami okazali się młodzi ludzie wieku od 18 do 27 lat z okolic Biszczy. Zatrzymanych osadzono w policyjnym areszcie. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony