Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za narkotyki

Data publikacji 27.10.2010

Kieleccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji, w ramach prowadzonej sprawy, zatrzymali ośmiu mężczyzn, mieszkańców Kielc, z których jeden podejrzany jest o udzielanie narkotyków innym osobom, natomiast pozostali o posiadanie środków odurzających.

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wraz z funkcjonariuszami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego zatrzymali wczoraj 8 mężczyzn w wieku od 18 do 21 lat. Jeden z zatrzymanych - 18-letni mieszkaniec Kilec podejrzany jest o udzielanie środków odurzających innym osobom. Pozostałych siedmiu mężczyzn śledczy podejrzewają o posiadanie narkotyków.

Zatrzymania, to efekt prowadzonego przez policjantów śledztwa, które z kolei jest wynikiem zakończonej już wcześniej sprawy narkotykowej. Zarzuty wobec tych osób, obejmują okres od 2009 do 2010 roku.

Spośród ośmiu zatrzymanych osób, pięć było wcześniej karanych.

Dzisiaj zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury. Już na tym etapie siedmiu mężczyzn przyznało się do zarzucanych im czynów oraz dobrowolnie poddało się karze. Zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe i dozory policyjne.

Za posiadanie narkotyków grozi kara nawet do 3 lat więzienia, natomiast za udzielanie środków odurzających, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W związku ze sprawą prowadzoną przez kieleckich policjantów, nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

(KWP w Kielcach / mw)
 

Powrót na górę strony