Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na sklep, są zatrzymani

Data publikacji 28.10.2010

Kryminalni z Konina w województwie wielkopolskim zatrzymali dwóch bandytów, którzy napadli na sklep spożywczy na terenie gm. Kramsk. Jeden z przestępców wycelował w pracownicę przedmiot przypominający broń i zażądał wydania pieniędzy. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im do 12 lat więzienia.

Dwaj mężczyźni wtargnęli do sklepu spożywczego w jednej z miejscowości w gminie Kramsk (w powiecie konińskim) w piątek wieczorem, kilka minut przed zamknięciem sklepu. Jeden z nich zagroził ekspedientce przedmiotem przypominającym broń i zażądał pieniędzy. Napastnicy wybiegli ze sklepu z zrabowaną kwotą i odjechali pozostawionym kilka metrów dalej samochodem.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci ustalili pojazd, którym poruszali się sprawcy. Zorganizowano policyjne blokady. Sprawcy, w obawie przed zatrzymaniem przez Policję, porzucili auto. Funkcjonariusze znaleźli je na ul. Malinieckiej w Koninie. Jego właściciela zatrzymali następnego dnia w wynajmowanym poza Koninem mieszkaniu. Drugiego, który również ukrywał się przed policją, kryminalni zatrzymali w wynajmowanym mieszkaniu w Kole.

Obaj podejrzani byli już wcześniej karani za rozbój, oszustwo, kradzieże i włamania. 33-letni koninianin i 33 -letni mieszkaniec Koła usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Przestępstwo popełnili w warunkach recydywy.

Sąd Rejonowy w Koninie na wniosek Prokuratury i Policji aresztował ich tymczasowo na 3 miesiące.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony