Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano mężczyznę podającego się za policjanta

Data publikacji 28.10.2010

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który podając się za funkcjonariusza pruszkowskiej komendy, okradał ludzi. Mężczyzna przyznaje się do szeregu innych przestępstw, których dokonał na terenie Pruszkowa. Ponadto zostały przy nim znalezione narkotyki. Usłyszy zarzut oszustwa oraz posiadania środków odurzających. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Pruszkowscy dochodzeniowcy w minioną sobotę przyjęli zawiadomienie o kradzieży dokonanej przez mężczyznę, który podał się za policjanta. Od pokrzywdzonego zażądał okazania dokumentów oraz telefonu komórkowego. Kiedy ten wyjął rzeczy, mężczyzna wyrwał je z rąk zaskoczonego nastolatka i uciekł. Podobnie potraktował następnego dnia kobietę, która nad ranem szła do pracy. Jego kolejna ofiara w podobnych okolicznościach straciła prawie tysiąc złotych.

Kryminalni natychmiast podjęli wszelkie działania, które mogłyby pomóc w zatrzymaniu sprawcy. Zbierali informacje operacyjne i wieczorem zatrzymali Marcina G., który przyznał się do dokonania oszustw oraz  3 kradzieży przedmiotów i pieniędzy 3 osobom. Podczas przeszukania znaleziono przy nim gram amfetaminy. Dwoje z trojga pokrzywdzonych rozpoznało 28-latka jako sprawcę.

Kiedy policjanci zaczęli rozmawiać z zatrzymanym, okazało się, że może mieć na sumieniu jeszcze inne przestępstwa. Opowiedział o kradzieżach, jakich dokonywał na terenie Pruszkowa. Przyznał się do zabrania dwóch radioodtwarzaczy samochodowych, trzech skuterów oraz jednego roweru. Pokrzywdzeni właściciele roweru i skuterów już wcześniej złożyli zawiadomienia. Policjanci sprawdzą informacje dotyczące włamań do samochodów. W tych sprawach będzie się toczyło odrębne postępowanie.

Za wprowadzenie w błąd pokrzywdzonych zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci skierują wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony