Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali tira wartego ponad pół miliona złotych

Data publikacji 28.10.2010

Zielonogórscy policjanci odzyskali skradziony samochód ciężarowy. Wartość ciężarówki wraz z ładunkiem to 570 tys. zł. Do sprawy zatrzymano 7 osób. Mężczyźni odpowiedzą prawdopodobnie za kradzież z włamaniem oraz oszustwo.

W poniedziałek (28.10 br.) skradziono samochód ciężarowy należący do jednej z firm spedycyjnych. Ciężarówka załadowana alternatorami do samochodów osobowych miała wyjechać do Francji. Dzięki szybkim działaniom policjantów auto odnaleziono już w dwa dni po kradzieży. Odzyskano także cały towar. Wartość skradzionego mienia to 570 tys. zł.

Do tej sprawy policjanci zatrzymali 7 osób w wieku od 25 do 36 lat, mieszkańców województwa lubuskiego. Wszyscy trafili do policyjnej izby zatrzymań. Przy jednym z zatrzymanych policjanci znaleźli też narkotyki. Po przesłuchaniach, trzech z zatrzymanych nadal przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. Dzisiaj policjanci, za pośrednictwem Prokuratora, wystąpią z wnioskiem do Sądu o ich tymczasowe aresztowanie. Pozostali zostali zwolnieni do domu.

Mężczyźni odpowiedzą prawdopodobnie za kradzież z włamaniem oraz oszustwo. Kodeks karny za te przestępstwa przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.

(KWP Gorzów Wlkp. / mag)

Powrót na górę strony