Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za napad sprzed 10 lat

Data publikacji 28.10.2010

Dwaj mężczyźni zatrzymani przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Tak zadecydował sąd, który przychylił się do wniosku policjantów i prowadzącego śledztwo prokuratora. Obaj podejrzani są o dokonanie rozboju z bronią palną, do którego doszło 10 lat temu w Bydgoszczy. Niewykluczone, że zatrzymani usłyszą jeszcze inne zarzuty.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad z bronią palną, do którego doszło 10 lat temu przy ul. Objazdowej w Bydgoszczy. Wtedy to napastnicy napadli na pracowników hurtowni napojów alkoholowych i skradli ponad 80 tys. zł.

Policjanci zatrzymali dwóch rozbójników ( 35 i 41 lat) w miniony wtorek (26.10) w miejscach ich zamieszkania. Młodszy został zatrzymany w Solcu Kujawskim, starszy wpadł w Bydgoszczy.

Na podstawie zgromadzonych dowodów obaj usłyszeli już zarzut rozboju z użyciem broni palnej. Jak zapewniają śledczy sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone, że udowodnione im zostaną jeszcze inne napady z bronią m.in. na obiekty handlowe czy ciężarówki przewożące wyroby tytoniowe, do których dochodziło w latach 2000-2006 na terenie województwa pomorskiego.

Dzisiaj sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prowadzącego śledztwo prokuratora i zadecydował, o tymczasowym areszcie obu rozbójników. Zarzut tej samej treści co kompani usłyszał także zatrzymany wczoraj na terenie Gdańska 33-latek. Podejrzany jest on również o udział w napadzie na hurtownię przy ul. Objazdowej.

Za rozbój z bronią palną kodeks karny w art. 280 § 2 przewiduje karę od 3 do 12 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony