Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napad na kantor - policyjne ćwiczenia

Data publikacji 28.10.2010

Dyżurny gdyńskiej komendy odbiera zgłoszenie o napadzie na kantor. Kieruje na miejsce policjantów, którzy potwierdzają zdarzenie. W rejon napadu zostają skierowani śledczy, kryminalni, technik kryminalistyki oraz przewodnik z psem patrolowo-tropiącym. Tak wczoraj o godz. 9:20 rozpoczęły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe zorganizowane przez funkcjonariuszy ze Sztabu Policji w Gdyni.

Jest godz. 9:20. Pracownik jednego z kantorów na Chyloni otwiera drzwi do swojego miejsca pracy. Ma przy sobie znaczną ilość pieniędzy. W tej chwili podbiega do niego dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy zabierają mu neseser wypełniony gotówką. Sprawcy wsiadają do czerwonego pojazdu i oddalają się ul. Kartuską w kierunku Koleczkowa.

W tym momencie dyżurny gdyńskiej komendy odbiera telefoniczne zgłoszenie o napadzie na pracownika kantoru, od którego dowiaduje się, ilu było sprawców, jak wyglądali oraz w którą stronę uciekli. W rejon zdarzenia natychmiast udaje się policyjny patrol, który potwierdza fakt zaistnienia przestępstwa. Jednocześnie na miejsce skierowani zostają śledczy, operacyjni, technik kryminalistyki oraz przewodnik z psem patrolowo-tropiącym. Pies podejmuje trop i doprowadza do miejsca, gdzie najprawdopodobniej stał zaparkowany pojazd sprawców. Wszystkie patrole w służbie przez radiostację słyszą komunikat o napadzie oraz dwóch sprawcach uciekających czerwonym pojazdem w kierunku Koleczkowa.

Komendant Miejski Policji w Gdyni powołuje koncentrację zwartego pododdziału Policji oraz zarządza blokady na drogach wyjazdowych z miasta. Jeden z policyjnych patroli w terenie leśnym w rejonie ul. Marszewskiej zauważa porzucony pojazd sprawców, którzy prawdopodobnie w dalszą drogę udali się pieszo. Oprócz śledczych i kryminalnych na miejsce przyjeżdżają pododdziały zwarte oraz przewodnik z psem, który ponownie podejmuje trop i nadaje kierunek poszukiwań w głąb lasu.

Grupa pościgowa zauważa sprawców i po chwili zatrzymuje ich.

(KWP w Gdańsku / mg)

Galeria zdjęć »

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 12.08 MB)

Powrót na górę strony