Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Numer 1 słowackiej top listy w rękach Policji

Data publikacji 28.10.2010

Policjanci z Komendy Głównej, Krakowa i Słowacji zatrzymali 41 - letniego Karola M., który był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania między innymi za zlecenie zabójstwa byłego funkcjonariusza słowackiej Policji. Przy zatrzymaniu uczestniczyli antyterroryści. Mężczyznę czeka teraz na ekstradycję.

Na początku października z funkcjonariuszami Biura Kryminalnego KGP skontaktowali się policjanci z Czech, którzy przekazali im dane na temat poszukiwanego obywatela Słowacji, 41 - letniego Karola M. Z ich informacji wynikało, że mężczyzna, numer 1 na słowackiej top liście poszukiwanych, znajduje się gdzieś na terytorium Polski. Karol M. był poszukiwany między innymi do sprawy z 2004 roku, kiedy zlecił zabójstwo byłego policjanta. Sprawcy zamachu ostrzelali samochód, który do niego należał, ale jak się okazało jego w nim nie było. Jechała nim jego żona i 10 - letnie dziecko. Oboje zginęli od kul przestępców.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Poszukiwań Celowych i Identyfikacji Osób BK KGP. Ich ustalenia doprowadziły ich do Krakowa. 41 - latek miał się tam znajdować wraz ze swoją konkubiną. Razem z funkcjonariuszami z KWP w Krakowie i Słowacji namierzyli dom w luksusowej dzielnicy pod miastem – to właśnie tam miał przebywać poszukiwany. Do akcji zostali zaangażowani antyterroryści.

Uderzenie przyszło nagle. Policjanci weszli na posesję i do domu, w którym miał przebywać Karol M. Na miejscu zatrzymali poszukiwanego. Po dokładnym przeszukaniu całego lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty ze zdjęciami 41 - latka, które były wystawione na inne nazwisko, a także 17 telefonów komórkowych. Karol M. został natychmiast przewieziony do policyjnej jednostki. Teraz czeka go proces ekstradycyjny. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

kj

Powrót na górę strony