Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa przestępcza

Data publikacji 28.10.2010

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspólnie z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach rozpracowali kilkudziesięcioosobową grupę przestępczą, zajmującą się przemytem i sprzedażą znacznych ilości narkotyków. Na przestrzeni tego roku, policjanci przeprowadzili 10 skutecznych akcji, podczas których zatrzymano 40 osób. 12 osób zostało tymczasowo aresztowanych, natomiast wobec pozostałych zastosowano poręczenia majątkowe oraz dozór policyjny.

Policjanci CBŚ wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali łącznie czterdzieści osób, mieszkańców powiatu kieleckiego oraz jędrzejowskiego, w wieku od 17 do 35 lat. Trzon grupy stanowiło pięciu mężczyzn. Zatrzymani, wykorzystując kontakty przestępcze na terenie Holandii, zaopatrywali się w tym kraju w środki odurzające, głównie marihuanę, a następnie przemycali je do Polski. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy zorganizowali także plantację konopii indyjskich na terenie Jędrzejowa, z której to pozyskiwali środki odurzające.

Poprzez sieć dealerów, narkotyki rozprowadzane były na terenie województwa świętokrzyskiego, głównie wśród nieletnich. Policjanci CBŚ wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, w okresie od lutego do października tego roku, przeprowadzili 10 skutecznych akcji, podczas których zatrzymali 40 osób związanych z tym przestępczym procederem. Zabezpieczyli także kilkadziesiąt tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Pieniądze te pochodziły prawdopodobnie z przestępczej działalności.

Po przedstawieniu zarzutów zatrzymanym, 12 mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, pozostali zaś objęci zostali dozorami policyjnymi, a także zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków, oraz udzielanie ich osobom nieletnim, podejrzanym może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Kielce / mag)

Powrót na górę strony