Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie dla bezdomnych

Data publikacji 28.10.2010

Kilkunastu białostockich bezdomnych dowiedziało się jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzisiaj rozpoczęły się szkolenia dla osób korzystających z ogrzewalni i noclegowni. Inicjatorem działań jest Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku.

Dzisiaj w ogrzewalni Caritas Archidiecezji Białostockiej odbyło się szkolenie dla osób bezdomnych z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Pomysłodawcą innowacyjnych działań są policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Jak co roku funkcjonariusze wspólnie ze studentami podczas zbliżającej się zimy będą odwiedzać miejsca przebywania osób wymagających szczególnej troski w tym okresie. Jednak oprócz tego powstał pomysł, żeby nauczyć bezdomnych podstaw udzielania pomocy przedmedycznej. Studenci z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z Wydziału Nauk o Zdrowiu pokazali dzisiaj kilkunastu osobom w jaki sposób mogą pomóc innym podczas zagrożenia życia lub zdrowia. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się m.in. co robić w przypadkach odmrożeń, a do tych zdarzeń dochodzi niestety często. Dodatkowo poruszono także kwestie związane z bezpieczeństwem podczas dogrzewania się piecykami czy ogniskiem na terenie miejsc przebywania bezdomnych, gdzie zdarzają się przypadki poparzeń. Podczas spotkania policjanci również informowali bezdomnych o możliwych formach pomocy podczas nadchodzącej zimy, takich jak miejsca, w których można zjeść ciepły posiłek, ogrzać się lub dostać ubranie. Minionej zimy w województwie podlaskim w wyniku wychłodzenia organizmu zmarło 20 osób.

Podobne szkolenia w najbliższym czasie odbędą się jeszcze w domu dla bezdomnych Caritas przy ulicy Sienkiewicza 81 oraz Prawosławnym Ośrodku Miłosierdzia Diecezji Białostocko-Gdańskiej przy ulicy św. Mikołaja 5 w Białymstoku.

(KWP w Białymstoku / mw)
 

Powrót na górę strony