Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny członek zorganizowanej grupy złodziei samochodów zatrzymany

Data publikacji 29.10.2010

Kolejnego członka zorganizowanej grupy przestępczej kradnącej samochody zatrzymali w Poznaniu policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Artur M. pseudonim "Motyl" wpadł w ręce kryminalnych w centrum miasta. Mężczyzna próbował uciekać, ale po krótkim pościgu został zatrzymany. Jest to dziesiąty przestępca wchodzący w skład grupy kierowanej przez Piotra W. pseudonim "Kanalia", który wraz z ośmioma członkami tej grupy został zatrzymany w czerwcu tego roku.

Trwa dobijanie największego i najbardziej aktywnego gangu złodziei samochodów, działającego do czerwca tego roku w Poznaniu i Wielkopolsce. Właśnie w pierwszych dniach czerwca policjanci zatrzymali ośmiu członków tej zorganizowanej grupy przestępczej oraz Piotra W. pseudonim "Kanalia", który nią kierował.

Przypomnijmy: Piotr W. "Kanalia" wpadł w ręce policjantów podczas próby ucieczki z parkingu przy os. Piastowskim w Poznaniu, skąd chciał ukraść citroena C4. Mężczyzna uszkodził skradzionym citroenem inny samochód. Funkcjonariusze, którzy brali udział w zatrzymaniu, oddali kilka strzałów ostrzegawczych, zanim podejrzany został obezwładniony. Poza Piotrem W. do policyjnego aresztu trafiło jeszcze osiem osób, które kradły auta albo zajmowały się ich rozmontowywaniem w dziuplach samochodowych.

W trakcie policyjnej realizacji tej sprawy w okolicach Swarzędza i Wrześni odkryte zostały trzy dziuple. W jednej z nich policjanci odnaleźli pięć skradzionych pojazdów oraz kilka silników i inne podzespoły.

W miniony poniedziałek (25.10) wieczorem został zatrzymany w centrum Poznania kolejny członek tej przestępczej grupy. Artur M. pseudonim "Motyl", który ukrywał się od kilku miesięcy. Kryminalni bardzo drobiazgowo analizowali każdy pojawiający się sygnał o miejscu przebywania przestępcy. Na jednej z poznańskich ulic policjanci przygotowali zasadzkę. Jadący samochodem podejrzany widząc za swoimi plecami policjantów, próbował uciekać. Po krótkim pościgu Artur M. pseudonim "Motyl" został zatrzymany i obezwładniony. W akcji oprócz policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu brali udział funkcjonariusze z pododdziału antyterrorystycznego.

Śledczy oceniają, że Artur M. był bardzo aktywnym członkiem tej grupy. Na swoim koncie ma udział w kradzieży kilkudziesięciu pojazdów na terenie całej Wielkopolski. Wcześniej był karany również za kradzieże samochodów. Nie minęły dwa lata, jak opuścił więzienie, gdzie odsiadywał karę za kradzieże aut.

Sąd aresztował zatrzymanego na trzy miesiące. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i kradzieżach samochodów grozi mu do 5 lat więzienia.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu ma charakter rozwojowy. Policjanci, którzy bezpośrednio pracują nad tą sprawą, zapowiadają kolejne zatrzymania.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony