Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjni włamywacze zatrzymani

Data publikacji 29.10.2010

Sochaczewscy policjanci zatrzymali 11 osób podejrzewanych o włamania do przyczep samochodów ciężarowych zaparkowanych przy stacjach paliw oraz do domów mieszkalnych i letniskowych w powiecie. Podejrzewa się, że zatrzymani mają na koncie ponad 40 takich przestępstw. Za kradzieże i włamania grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie na terenie powiatu sochaczewskiego dochodziło do częstych kradzieży i kradzieży z włamaniem głównie do przyczep samochodów ciężarowych zaparkowanych przy stacjach paliw oraz do domów mieszkalnych i letniskowych na terenie gm. Iłów, Rybna i Młodzieszyna. Włamywacze kradli najczęściej paliwo, akumulatory, napoje energetyczne, sprzęt gospodarczy i motoryzacyjny.

Policjanci, którzy od dłuższego czasu pracowali nad sprawą włamań zatrzymali w miejscowości Wężyki dwóch 18-latków na gorącym uczynku usiłowania włamania do naczepy Tira. Funkcjonariusze zabezpieczyli także samochód, którym poruszali się sprawcy. Wewnątrz auta znaleźli kominiarki i nóż, który najprawdopodobniej służył do przecinania plandek.

W wyniku dalszych czynności sochaczewscy policjanci zatrzymali kolejnych dziewięciu podejrzanych o kradzieże i włamania. Zatrzymani są mieszkańcami powiatu sochaczewskiego i łowickiego, mają od 18 do 43 lat. Podczas przeszukania ich mieszkań funkcjonariusze znaleźli część mienia pochodzącego z kradzieży.

Z policyjnych informacji wynika, że zatrzymani dopuścili się ponad 40 przestępstw przeciwko mieniu.

Wobec siedmiu podejrzanych zastosowano dozór policyjny, wobec jednego z zatrzymanych poza podpisywaniem listy osób dozorowanych zastosowano również poręczenie majątkowe. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony