Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratował 70-latka z płonącego mieszkania i zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 29.10.2010

Słysząc wołanie o pomoc dochodzące z płonącego mieszkania policjant ze Świebodzic nie zastanawiał się ani sekundy - wszedł do środka i uratował 70-letniego mężczyznę. Ponadto policjant w trakcie działań wśród gapiów zauważył poszukiwanego mężczyznę. Zatrzymał go i doprowadził do komisariatu.

Kilkanaście minut po 21:00 do Komisariatu Policji w Świebodzicach przybiegła przestraszona kobieta informując dyżurnego o pożarze jednego z mieszkań, w odległości kilkudziesięciu metrów od komisariatu. Rozpoczynający służbę na III zmianie policjant, natychmiast udał się ze zgłaszającą na miejsce zdarzenia. Po przejściu kilkunastu metrów zauważył płomienie i dym unoszący się z mieszkania na parterze. Okazało się, że w płonącym mieszkaniu uwięzieni zostali kobieta i mężczyzna. Nie zważając na buchające płomienie oraz unoszący się gryzący dym, policjant wszedł na klatkę schodową. Tam usłyszał wołanie o pomoc.

Funkcjonariusz próbował dostać się do mieszkania, z którego cały czas dochodziło wołanie o pomoc. Płomienie były coraz większe. Policjantowi udało się w końcu otworzyć drzwi i wejść do płonącego mieszkania. Tam zauważył leżącego na podłodze mężczyznę. Złapał go za ręce i wyciągnął na zewnątrz układając w bezpiecznej odległości od pożaru. W tym czasie na miejsce przybyły straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Po chwili z płonącego mieszkania strażacy ewakuowali kobietę.

Do Szpitala w Świebodzicach z objawami zatrucia tlenkiem węgla przewiezione zostały trzy osoby. Z budynku ewakuowano jeszcze 12 osób. Policjanci prowadząc czynności na miejscu pożaru ustali, że w mieszkaniu odcięty był prąd. Właścicielka używała lampy naftowej i świec. Osoby, które zabrano do szpitala były pod wpływem alkoholu. W pożarze całkowitemu spaleniu uległa kuchnia z przyległym do niej pokojem. Po zakończeniu akcji gaśniczej mieszkańcy budynku powrócili do swoich mieszkań.

W trakcie akcji gaśniczej wśród gapiów policjant zauważył rozpoznał mężczyznę poszukiwanego od 2009 roku przez funkcjonariuszy ze Świebodzic. Zatrzymał go i doprowadził do komisariatu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony