Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł 12 grobów

Data publikacji 29.10.2010

Policjanci z Wilanowa zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja, który okradał groby na cmentarzu przy ulicy Wiertniczej. Funkcjonariusze znaleźli przy 40-letnim Michale R. mosiężne elementy pochodzące z nagrobków, brzeszczot oraz łom. Mężczyzna usłyszał zarzut za ograbienie dwunastu grobów. Grozi mu do 8 lat więzienia. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Wilanowscy policjanci otrzymywali w ostatnim czasie zgłoszenia dotyczące kradzieży na terenie cmentarza przy ulicy Wiertniczej. Funkcjonariusze pełniący tam służbę zwracali szczególną uwagę na to, co dzieje się w tym rejonie. Tym razem mundurowi około północy zauważyli kręcącego się w pobliżu mężczyznę. Policjanci weszli za nim na cmentarz. Kiedy mężczyzna w pewnej chwili uderzył jakimś narzędziem w nagrobek, postanowili natychmiast interweniować.

Sprawca trzymał w ręku łom, a w drugiej metalowy element. Funkcjonariusze zatrzymali złodzieja. W plecaku Michała R. znaleźli jeszcze brzeszczot oraz kilkadziesiąt mosiężnych elementów. 40-latek twierdził, że pochodzą one z różnych nagrobków, znajdujących się na wilanowskim cmentarzu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj jego sprawą zajęli się wilanowscy śledczy. Policjanci ustalili, że Michał R. okradł dwanaście grobów. Mężczyzna usłyszał zarzut za to przestępstwo, za które grozi mu do 8 lat pozbawiania wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator oraz sąd.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony