Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kwiaty na grobie Generała

Data publikacji 29.10.2010

Dzisiaj, na cmentarzu w Pruchniku przedstawiciele Policji, władz wojewódzkich i samorządowych oraz najbliżsi oddali hołd zmarłemu generałowi Markowi Papale. Szef polskiej Policji zginął 25 czerwca 1998 roku. Na znak pamięci, każdego roku, w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, kwiaty na jego grobie składają policjanci.

W imieniu Komendanta Głównego Policji na grobie Generała wieńce złożyli Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Józef Gdański oraz I Zastępca KWP - insp. Kazimierz Mruk. Obecne było również kierownictwo KPP w Jarosławiu - Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu insp. Janusz Dymek i jego zastępcy - podinsp. Robert Matusz i podinsp. Wacław Cząstka. Modlitwie za duszę Zmarłego przewodniczył ksiądz Bogusław Przeklasa -duszpasterz podkarpackich policjantów.

Wieńce na grobie Generała złożyli również: Wojewoda Podkarpacki Mirosław Karapyta, Zastępca Dyrektora Gabinetu Marszałka Województwa Podkarpackiego Wojciech Trzaska oraz wójt gminy Pruchnik Stanisław Górski. W imieniu rodziny Generała, jego ojciec Jan Papała wyraził wdzięczność za pamięć i modlitwę.

Wartę honorową przy grobie pełnili policjanci z Oddziału Prewencji Policji.

(KWP w Rzeszowie / mw)


 

Powrót na górę strony