Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólny patrol aktorów i policjantów

Data publikacji 30.10.2010

Policjanci ruchu drogowego i znani aktorzy w piątkowe popołudnie kontrolowali kierowców i rozdawali pamiątkowe zdjęcia z autografami. To jeszcze jedna z profilaktycznych akcji KGP, mająca na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach

Policyjna akcja „Znicz” nie stroni od niekonwencjonalnych metod profilaktycznych. W piątkowe popołudnie na jednej z warszawskich ulic pojazdy były kontrolowane nie tylko przez policjantów „drogówki, ale również przez znanych aktorów, którzy tym razem w postać policjantów wcielili się nie na planie filmowym jako „Ludzie Chudego”, ale na żywo. „Chudy” (Cezary Żak), „Marian” (Piotr Pręgowski) i „Micha” (Waldemar Barwiński) z humorem pouczali zatrzymywane osoby jak zachowywać się na drodze.

Akcja, będąca wspólnym projektem Biura Ruchu Drogowego KGP, telewizji Polsat i Studia A, miała na celu w ten dość nietypowy sposób zaapelować do kierowców na początku długiego weekendu o ostrożną i trzeźwą jazdę. Z reakcji zatrzymywanych użytkowników dróg widać było, że całe przedsięwzięcie okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

(KGP / rh)
 

Powrót na górę strony