Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Rympałek” i kompani w rękach Policji

Data publikacji 31.10.2010

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej, którzy uczestniczyli w obrocie znaczną ilością narkotyków. Wśród nich jest Marek C. ps. Rympałek – poszukiwany listem gończym przywódca grupy. Wszyscy zatrzymani mają na swoim koncie, oprócz przestępstw narkotykowych, wymuszenia rozbójnicze i napady.

Policjanci CBŚ, zwalczający przestępczość zorganizowaną, wpadli na trop grupy przemycającej środki odurzające do Warszawy. Jak ustalono, narkotyki były porcjowane i pakowane w jednym z wynajętych mieszkań na terenie stolicy. Następnie przekazywano je hurtownikom, którzy wprowadzali je do obrotu.

Na podstawie tych ustaleń przygotowano uderzenie w grupę . Jej efektem było zatrzymanie czterech mężczyzn: Marka C. ps. Rympałek, Jacka S. ps. Falconetti, Michała C. ps. Niedźwiadek oraz Jacka W. Wszyscy mają na koncie rozprowadzanie narkotyków na terenie województwa mazowieckiego, wymuszenia rozbójnicze oraz napady. Podczas realizacji zatrzymano też kuriera z 6,5 kg marihuany, a w mieszkaniu jednego z mężczyzn zabezpieczono sprzęt do ważenia i zgrzewania pakietów narkotykowych.

Do sądu trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Apelacyjna w Warszawie.

(mg)

Powrót na górę strony